„Rodina je prvou najdôležitejšou bunkou ľudskej spoločnosti.“ – povedal už pápež Ján XXIII. A práve preto v nedeľu, 2. júna 2024, sa v našej farnosti uskutočnila výnimočná akcia s názvom Deň rodiny. Celé rodinné popoludnie sme začali spoločnou modlitbou vo farskom kostole. Po nej sme sa pobrali do areálu kostola, kde bol pripravený bohatý program pre celú rodinu, pre deti a rovnako aj pre dospelých.

Naši najmenší si mohli zasúťažiť na mnohých stanoviskách, kde si otestovali svoju zručnosť v minibasketbale, streľbe na bránku, hode loptou, jazde na autíčkach, v labyrinte alebo aj v streľbe z luku. Aktivít bolo oveľa viac. Tí odvážnejší si mohli vyskúšať aj lezeckú stenu alebo dokonca jazdu na krásnych koníkoch. A samozrejme, maľovanie na tvár a skákacie hrady rozhodne nemohli chýbať. Rodičia si tiež prišli na svoje, Peter Křemen a Marana Tha nám predstavili pesničky z nového albumu „Sníval si o mne“. Bol to prekrásny koncert a skvelý zážitok.

Okrem toho, počas celého dňa bolo pripravené občerstvenie pre všetkých, sladké dobroty, znamenitý guľáš, pivko i kofola. Dobrá nálada a svornosť, to je to, čo sa nieslo celou nedeľou v našej farnosti. Veľká vďaka všetkým, ktorí sa akoukoľvek službou postarali o tento nezabudnuteľný deň. Všetci sme si ho užili a skutočne oslávili deň ako jedna veľká rodina. Už teraz sa tešíme na všetky ďalšie stretnutia.

Autor textu: Gabriela V.

Foto: Peter H.

« z 2 »