V dňoch 27.5. – 30.5.2026 18 členov z Klubu kresťanských seniorov pri farnosti putovalo spolu so seniormi zo Sidliska III na Moravu do oblasti Nový Jičín. Navštívili sme 150 ročnú školu v Hostašoviciach, kde nám pripravili pekný program, obdarovali nás upomienkovýmí predmetmi školy a pripravili malé občerstvenie. Navštívili sme drevený kostol sv.Ondreja z roku 1482, rodný dom Františka Palackého, V Novom Jičíne známe Klobučnícke múzeum a kašieľ Kunín, v meste Kopřivnice múzeum Dany a Emila Zátopka a múzeum Tatroviek. Každý deň sme putovali do iného kostola, kde sme sa zúčastňovali na sv. omši, ktorú nám slúžili duchovní otcovia z farností Kráľovnej pokoja. Bol to vel mi pekný a príjemný výlet s večerným posedením a dobrou náladou za doprovodu násho harmonikára p. Kuchára v hoteli Praha, kde sme boli ubytovaní.